ÖVRIGT / Speglar / Spegel 8258084
*
nr 825 8084
Spegel
1800-tal, björkrot, ljusarm, 49x42
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 maj 2013
kl 20:54:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/5 20:29:48
1
150 kr
5/5 08:14:32
2
150 kr
5/5 08:16:05
2
250 kr
5/5 21:40:27
3
300 kr
6/5 20:38:51
4
400 kr
6/5 20:48:26
5
400 kr
6/5 20:49:16
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot ljusarm spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 825 8084
Spegel
1800-tal, björkrot, ljusarm, 49x42
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 maj 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
2/5 20:29:48 | 1 | 150 kr |
5/5 08:14:32 | 2 | 150 kr |
5/5 08:16:05 | 2 | 250 kr |
5/5 21:40:27 | 3 | 300 kr |
6/5 20:38:51 | 4 | 400 kr |
6/5 20:48:26 | 5 | 400 kr |
6/5 20:49:16 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: björkrot ljusarm spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27